Wielki Tydzień – Triduum Paschalne

Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego oraz do przyjmowania Komunii św. w te dni. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 17:00 a zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracji. Kaplica będzie otwarta dla wiernych całą noc. W Wielki Piątek wystawienie w Grobie Pańskim do godziny 23:00. Tradycyjne poświęcenie pokarmów odbędzie się na placu kościelnym o pełnych godzinach: 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 14:00 i 15:00. Liturgię Paschalną Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godzinie 18:00, przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po liturgii Adoracja do 22:00. Rezurekcja o godzinie 6:00 rano bez procesji.

Pamiętajmy, że w tych dniach wewnątrz świątyni może przebywać 12 osób, zdecydowana większość musi więc pozostać na zewnątrz przy kościele. W trakcie komunii świętej nie wchodzimy do wnętrza, kapłan z Panem Jezusem wyjdzie na zewnątrz, gdzie będzie rozdawana komunia święta najpierw dla tych co przyjmują na rękę, potem dla tych co przyjmują bezpośrednio do ust. Pamiętajmy również o dezynfekcji rąk.

Najnowsze aktualności

Wpisz takst wyszukiwania